درمانگاه ژنتیک پزشکی ژنوسل » مقالات » سیستم ایمنی در سقط جنین
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سیستم ایمنی در سقط جنین

سیستم ایمنی در سقط جنین

علت های زیادی برای سقط مطرح شده است مانند علت های مربوط به ساختمان رحم مادر ، هورمون های بدن مادر یعنی تغییرات هورمونی که در بدن باعث سقط می شود ، علت های عفونی ، علت های ژنتیکی و یا علت های ایمونولوژیکی می تواند از علت های شایع سقط جنین باشد .

علت ایمولوژیکی برای سقط جنین

این علت وابسته به سیستم ایمنی بدن است . جنین به خاطر اینکه نصف موجویت آن از پدر است برای بدن مادر غریبه محسوب می شود و ممکن است سیستم ایمنی نسبت به نطفه واکنش نشان دهد . در نتیجه برای اینکه بارداری به خوبی پیش رود این سیستم باید فعالیت خود را در رحم تنظیم کند و جنین را بپذیرد .

اگر در فردی سیستم ایمنی به هر دلیلی تعادل خود را از دست دهد ، در آن صورت ممکن است نتواند خود را با جنین وقف دهد و جنین را به عنوان یک جسم غریبه رد کند . این بدان معنی است که جنین سقط می شود و یا از همان ابتدا لانه گزینی جنین به درستی صورت نمی گیرد و بارداری اتفاق نمی افتد .سیستم ایمنی در سقط مکرر

علائم ایمولوژیکی در سقط جنین

در این مورد سقط جنین های مکرر رخ می دهد و یا انتقال جنین های انجام شده مکررا به نتیجه نمی رسد . توصیه می شود در ابتدا سیستم ایمنی فرد مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت وجود مشکل ، با کنترل سیستم ایمنی توسط دارو ها ، به بارداری فرد کمک شود .

شرط لازم در بررسی سیستم ایمنی

  • اگر فرد دچار سقط مکرر شود .

فردی که به ایمونولوژیست مراجعه می کند باید دچار سقط مکرر باشد یعنی بر اساس سن ، اگر زیر 35 سال باشد حداقل باید سه سقط و یا سه بار انتقال جنین ناموفق داشته و اگر بالای 35 سال باشد ، دو سقط و یا دو انتقال جنین ناموفق داشته باشد که در این صورت نیاز به مشاوره های ایمونولوژی دارد .

در این مشاوره ها شرح حال بیمار گرفته می شود و با توجه به شرایط فرد آزمایش هایی که برای ارزیابی سیستم ایمنی نیاز است ، مانند آزمایش apca ، درخواست داده می شود و با توجه به نتیجه آزمایش ، درمان های مناسب اجرا می گردد .

مرکز ژنتیک پزشکی و تشخیص مولکولی ژن و سل یکی از مجهز ترین آزمایشگاه ها واقع در شهرک غرب است و شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

شماره تماس آزمایشگاه ژنتیک ژن و سل :۸۸۶۹۶۹۵۱ – ۸۸۵۶۳۰۴۷

info@geneocell.com

صفحه اینستاگرام

بهترین زمان برای مراجعه

بهترین زمان برای مراجعه برای کسانی که دچار سقط مکرر هستند ، قبل از بارداری است . زیرا باید درمان های ایمونولوژیک را حداقل یک ماه قبل از باردارشدن ،  شروع کرد و در زمان بارداری آن را ادامه داد .

در نتیجه این موضوع حائز اهمیت است که خانم ها قبل از بارداری برای پیشگیری از این عارضه ، قبل از بارداری اقدام کنند و زمان را قبل از بارداری از دست ندهند . برای مشاوره های بیشتر می توانید به آزمایشگاه ژنتیک خوب مراجعه نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 17 =

تماس با ما